Dojazdné do domu

Prečo si maséri rátajú "dojazdné" pri masáži "do domu"?

 

  Neviem ako iní, ale kým si klient "hovie" v teple domova, ja naložím veci do auta (lehátko s doplnkami = 20kg / 100x80x25 cm, masážne prostriedky a hygienické doplnky... skrátka je toho dosť) minimálne na 2x a teda cca 10 minút, dojazd v rámci PD - je cca 10 minút, vyložiť resp. "odtrepať" všetko potrebné na konkrétne miesto určenia, ďaľších cca 10 minút + "rozloženie sa". Človek ešte nezačal samotné masírovanie a už ma "odmakanú" minimálne 1/2 hodinku = masér pracuje už dávno pred termínom samotnej masáže! Potom si poctivo odpracuje objednávku u klienta a zase začína celá tortúra v opačnom garde ---› všetko pobaliť, znova dostať do auta a odviezť + vyložiť všetko na svojej "základni", ďalšia 1/2 hodinka fuč, počas ktorej si už klient v oáze domova užíva všetky priaznivé účinky našej poctivej práce alebo sa už revitalizovaný s novou chuťou venuje zárábaniu peňazí a čo masér??? Hádam by niekto chcel po ňom, aby bol cca hodinu bez akéhokoľvek zárobku, len preto, že si ho niekto objedná k sebe domov/do firmy len preto, aby hodinu nestratil práve on sám? Tak to sa mi teda vôbec nejaví "košér".

Pohodlie niečo stojí, ak chce niekto na dovolenke all inclusive, tak si priplatí alebo za dovoz nábytku, za tovar kuriérskou službou tiež úplne samozrejme, takže?

Takže mám za to, že masér si môže s čistým svedomím zapýtať za "dojazd do domu" nejaký paušálny poplatok až do výšky svojej hodinovej taxy klasickej masáže s úplne čistým svedomím! 

A komu sa to nepáči, nech si pre porovnanie preráta čo bežne stojí 2x10 min. práce sťahovacieho servisu + 10 min. taxíka krát to celé 2x = ? Alebo či by to bol ochotný urobiť za masérom požadovanú sumu on sám?

A to už ani nehovorím o tom, že spravidla masér pracuje v stažených pracovných podmienkach (stiesnene priestory, rušenie členmi rodiny, zafajčené priestory, pes / mačka pod nohami ...) bez nárokovania si ďalších priplatkov. Ak sa náhodou rozhodne neakceptovať objednávku z hľadiska nevyhovujúcich priestorov až na mieste, tak obvykle stratil čas a vynaložil všetku námahu zbytočne, lebo od "chytrého objednávateľa" bezpečne neuvidí ani cent!

 Nuž a ešte je tu špeciálna skupina "tiež klientov", ktorá nechápe čo ten človek (masér) vlastne chce...aké peniaze naviac?

Veď aký problém, aby k nemu domov došiel v štvrtok o 18:00 či v sobotu o 20:00? Však si ho objednáme už dnes v sterdu, môže byť rád, že má istú prácu dopredu! 

Keď povie vedúci zamestnancovi, že či by dnes neostal "po robote", ten okamžite vie, že má 25% príplatky alebo aspoň náhradne voľno alebo aby došiel v sobotu = + 50% k základnej mzde, najlepšie v štatny sviatok + 100%. Ale keby mu šéf povedal: "Jano dojdi v sobotu večer na hodinku o 20:00." Viete kam by ho poslal? Minimálne do tej práce na miesto seba! Jednou jedinou hodinou by chcel niekto ovplyvniť časový rozvh celého jeho víkendu! Ho hóóó, to teda nie... ani náhodou!

A prečo by tam šéf rád poslal Jana? No preda, aby mal voľný víkend bez limitov on sám, veď nie je hlúpy aby si jednou "blbou" hodinou v práci "rozhádzal" celý víkend...rodinu...

Ale na maséra, to kľudne skúsi aj zamestnanec...aj šef... bez mihnutia oka a čo keď je dnes ten štátny sviatok...keď už sú tie Vianoce a nie som v robote, tak si aspoň doprajem...

Kedže jasne vidno aká zložitá a vôbec nie jednoduchá je služba "do domu" ani sa nedivím, že nie každy masér ju poskytuje. Poznám niekoľkých čo tak robili tzv. "do času" (nielen ja osobne). Napr. masérka, ktorá s takouto "verejnou" ponukou skončila, lebo sa jej opakovane stalo, že si ju zámerne "akože" pomýlili nejakí týpkovia so "sexuálnou" pracovníčkou a po "akože" ospravedlnení sa, keď už teda prišla... ju skušali "zlomiť" peniazmi...stačilo 2x odvtedy chodieva len ku klientom, ktorých fyzicky pozná... ;o)

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -