Cena masáže lávovými kameňami

Prečo je masáž lávovými kameňami taká drahá?

 

V prvom rade samotná práca - masáž začína pre maséra už cca o 30 min. skôr ako má klient určený termín / hodinu objednávky. Nachystať si všetko potrebné k masáži a samozrejme "natemperovať" kamienky na správnu teplotu trvá podľa mojích súseností minimálne 20 minút. Potom klient absolvuje masáž, pri ktorej sa na rozdiel od klasickej použije viac uterákov a plachiet, väčšie množstvo oleja... Masáž uplynie - pre klienta skončí. Ale pre maséra ešte stále nie! Jeho práca trvá minimálne ďalších 20 - 30 minút, pokiaľ očistí kamienky liehom/ morskou soľou apod., to isté s ohrievacou nádobou (varičom). Treba si spočitať, koľko dnes stojí kW elektriny + uteráky sa nevyperú a neprepravia na miesto vypratia tiež len tak a samé (logistika tiež niečo stojí). Aj práčka doma alebo v práčovni si čosi pýta na svoje náklady (kW elektriny, vodu, prašok na pranie, aviváž...) A potom sušiť a nakoniec žehliť (kW, voda na paru...), lebo ako by sa klient na nás pozrel keby sme mu prestreli "požutú" plachtu či uterák? A toho času okolo toho všetkého... Radšej to ani celé celkom nerátam, ešte by som sa mohol dopočítať, že prerábam :-/ ...a keď ja robím lávove kameňe tak rád... takže radšej nič ;o)

Kvalitne prevedená masáž lávovými kameňami nahradí minimálne dve klasické masáže, lebo je hĺbková - teplo z kameňov nám umožňuje preniknúť do hlbších štruktúr svalstva. Nakoľko je tým o poznanie radikálnejšia a s dlhodobejšími učinkami sa jej opakovanie neodporúča skôr ako po 3-4 dňoch.

Práve pre vyššie uvedené sa cena u kvalitných masérov kalkuluje ako cca 1,75 násobok ceny klasickej masáže. Napr. klasická masáž chrbát 45 min. á 15,00 € resp. 15 € X 1,75 = 26,25 € (za hot stones massage), lebo dve klasické by klienta stáli 2 x 15,00 = 30,00 € a teda ušetrí aj peniaze aj čas.

Áno píšem u kvalitných masérov, lebo viem ako veci fungujú. Ponúknuť sa chcú aj takí, čo "absolvovali kurz" a nakupili si lacný "vercajch", ale už vyššie som spomenul pár vecí...

Kvalitný kurz...hmmm...viem o viacerých takých kde to "učia" 2 alebo 3 dni a nič moc, ešte im tam poradia, že načo by si si kupoval tie kamene za 200,00 "však im stačia aj tie do 100,00 €", "im" (rozumej klientom!) trochu pobeháš horúcimi kameňmi po chrbte a sú z teho tepla celí namäkko".

Masáž lávovými kameňmi nie je len o "pobehaní po chrbte" sem - tam "nejakými" kameňami, je to veľmi technická disciplína, ktorá musí byť podložená maximálnym citom, naozaj osobne nepoznám veľa masérov, ktorí túto masáž zvládajú na slušnej úrovni, ale poznám veľké množstvo diletantov, ktorí chcú svojou "akčnou" cenou naozaj veľmi rýchlo zarobiť na ich "veľké investície" do kameňov a kurzu a ....Jediné čo sa im podarí je, že klient čo si "to" u nich vyskúša sa čuduje, čo na tom iní ľudia vidia?! 

Poznám aj takých "machrov" čo narobili klientom pľuzgiere!!! (Veď načo si dávať teplomer do variča, veď stačí kamene nahriať "od oka" :o) O opakovanom používaní rovnakých uterákov či plachiet na viacerých klientov ani nehovorím :-))) ("však keď je dole bruchom aj tak nič nevidí"). Šetriť treba kde sa len dá - najlepšie na klientovi...aby bol čo najväčší zisk ;o)

Písal som to a hovoril už X a Y krát a píšem znovu - každá kvalita má svoju cenu!!!

Žiaľ ešte stále u nás neplatí na 100%, že kvalita je úmerná cene, ale napriek tomu je cena spravidla tým prvým vodítkom či ÁNO alebo NIE. Alebo každý nájde to čo hľadá - ak hľadá cenu nenájde kvalitu a naopak, jednoducho s Hot Stones je to (keď prestrelím) ako s kaviárom, každý chce to najlepšie, len aj v tomto prípade mám často pocit, že väčšina je ochotnejšia ivestovať do chvíľkového potešnia ("gágoru") ako do trvalešieho = zdravia (prevencie).

 Myslím, že už je nám to všetkým aspoň trochu jasnejšie. Masáž lávovými kameňami je luxus nielen z pohľadu nákladov spojených s ich správmym vykonaním, ale už aj z toho pohľadu, že zohnať maséra "čo to naozaj vie" je luxus tiež :o) No každopádne ich doporučujem vyskúšať každému, kto nie je limitovaný zdravotne, napr. ako odmenu za dosiahnuté štúdijné či pracovné výsledky alebo pri nejakom životnom jubileu. Ale ak by mi niekto ponúkal LK (lávove kamene), napr. ten spomínaný chrbát trvá bežne okolo 45 min. - za cenu pod 25,00 € a nie je to môj najlepší kamarát, tak by som určite neprijal a popozeral sa po niekom "drahšom". ;o)

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -