Kto je vhodnejší na výkon masáže, muž alebo žena?

Masér alebo masérka?

 

Tak to vôbec nie je jednoduchá otázka, preto na ňu nie je ani jednoduchá odpoveď. Hlavne si treba nájsť človeka. Nie živý stroj.

Už len z toho dôvodu, že každému z nás "sedí" niečo iné. A ani tá istá osoba nemusí inklinovať dva krát po sebe k tomu istému masérovi/ke napriek tomu, že bola prvý krát spokojnosť s vykonanou masážou.

Človek má rád aj zmenu - najčastejšie pre porovnanie. Ja to klientom odporúčam, niet nad to porovnať si viac ponúkaných služieb.

Niektorí klienti majú nejakú chabú predstavu o tom, že existuje aj nejaká teória o jin a jang, iní o nej vedia často krát viac než ten masér, ktorého navštívia :o))) Jedno je isté niečo na tom je a výmena energie medzi protipólmi funguje a "dobíja". Všetko je v hlave, kto tomu verí = verí tomu a kto nie = nie, podľa toho to aj funguje resp. nefunguje. Práve preto často vyhľadáva časť "poučených" klientov - žena -› muža maséra a naopak muž -› ženu masérku.

Najdôležitejšie však je, aby vykonávateľ masáže bol naozaj dobrý masér - profesionál a ovládal svoje remeslo, tak ako má, lebo potom sa aj "tvrdí" zastancovia jin a jang "roztopia" - aspoň z mojích skúseností ;o) Naopak ženy, ktoré z určitého, mne neznámeho dôvodu navštevovali, zásadne len ženy masérky (niektoré bez toho, aby boli u nejakého muža - maséra čo i len raz v živote!!!) a v kúpeľnom režime možnosť výberu nemali, veľa krát perhlásili po masáži u mňa, že asi budu musieť častejšie navstevovať aj masérov mužov, lebo to vraj bolo o niečom "úplne inom".

Niekto má rád masáž "tvrdšiu" iný nie. Poznám masérov čo "hladkajú" a poznám masérky čo su "sado - maso" :-))) Nájsť správnu mieru nie je jednoduché a tí čo sa "minuli povolaním" spravidla "stružlikajú ceruzky" - stále rovnako - tj. pre jedného sú akurát, pre druhého sú moc tvrdí a iný o nich povie, že hladkajú...ďalší zas radi používajú všakovaké "masérske pomôcky" od výmyslu sveta...

Aj ľudia (klienti) sa často pýtajú ako má vyzerať správne prevedená masáž, ako urobiť masáž chrbta doma alebo ako urobiť masáž chodidiel, tak aby potom nemali bolesti, prípadne modriny po masáži. Ono sa to na počkanie nedá povedať jednou vetou, ale vždy je to o prístupe k problému jedinca, ktorý by mal byt v duchu hesla: "Hlavne primerane" t.j. predovšetkým vedome neškodiť. Je to samozrejme vždy o cite...o intenzite dotyku, ale dôležité je z čoho sa vychádza, ak masér/ka "nemá z čoho" , tak amen/tma, ale ak "má z čoho" -› alelujááá :o) Tí šikovnejší pozorovatelia to spravidla vedia už na prvý pohľad a iní zase na prvý dotyk.

Tak teda maséra alebo masérku?

Skeptici tvrdia, že hlavne nie zamestnanca :o) ...tí vraj pracujú len toľko, aby nedostali výpoveď, a zamestnávateľ im platí iba toľko, aby neodišli sami.

Nuž keďže poznám viaceré tarifné tabuľky masérov vo viacerých regeneračných zariadeniach musím konštatovať, že niečo na tom je. Motivácia "trošku viac zabrať" a viac "chcieť" sa im hľadá naozaj ťažko.

Ako a podľa čoho si teda vybrať maséra/ku? Dám opäť raz pár slov do bitky, som vyrovnaný s tým, že nie každý ma musí mať rád :o)

O tom či je naozaj dobrý masér alebo dobrá masérka veľa napovie vizáž - upravenosť, stará sa primerane o seba? Bude sa pravdepodobne aj o Vás! Ak je "narcis" a žena-masérka s make-upom tí sa "potiť" nechcú a nebudú ani pri Vás. Ak je zanedbaný a ufúľaný a v podstate ho zaujíma len koniec zmeny, tak ho nebudete zaujímať ani Vy.

Pozor na tých, ktorým sa "rozbehne verklík" hneď ako Vás vidia = viac na ústach ako rukami, sú to povrchní ľudia svoju prácu neovládajú dobre, no niekomu vyhovujú, lebo mu pochvália všetko čo povie a to sa im inde nestane ;o) tí ich potom chvália na oplátku :-)))

Dôležité z hľadiska komfortu je či Vám púšťajú "hluk" (rádio, to je vlastne pre nich, aby im čas ubehol rýchlejšie) alebo atmosféru (chceme predsa relaxovať a teda relax navodzujúcu muziku), pri rádií Vaša hlava "nevypne", striedajú sa rôzne žánre hudby a hovorené slovo...jednoducho úplne nevhodné. Otvorené okno, hluk z ulice? Nezoberiete si z masáže toľko, čo by ste si vziať mohli - časť Vaších peňazí unikne v nenávratne práve tým otvoreným oknom!

Kapitolou samou o sebe sú mobily, ak ho má počas masáže v režime "normal" a teda môže vyzváňať, tak to by som daval masérovi/ke pokutu 60 € ako keby to bolo telefonovanie za volantom v aute! Ak ho dokáže počas masáže "zdvihnúť" a vykonať hovor, tak to už fakt neviem čo si mám o ňom myslieť...asi že je kretén?!

 Ak ho neztíši pred masážou klient je viac možností: 1. neváži si maséra a jeho prácu, 2. neváži si sám seba a možnosti relaxu, 3. je to celkovo hlupák klient (čo už, aj takí sú) a keď sa to bude opakovať, tak ho vyzvem nech ho vypíne alebo nech si najde iného maséra.

Voňa, pach alebo vyložene smrad a pot Vám udreli do nosa so vstupom do miestnosti? A čo lehátko, páchne? Veľmi dôležité na uvoľnenie mysle! Neuvoľníte sa z tohto dôvodu? Zase sú nejaké vaše peniažky v nenávratne...nemôžem si pomocť, ale pre mňa to nie je nič iné ako neváženie si toho kto mi platí za moju službu!

Pleskne na Vás olej či emulziu hneď s prvým dotykom? Žiadne "navodenie" atmosféry ľahkými diagnostickými dotykmi, tzv. "suchou" prípravou - palpáciou? Ak nevie, že také niečo vôbec existuje je to o hlúposti a nevedomosti, ale ak to vie a neurobí to napriek tomu = neváži si Vas! Ide mu len o Vaše peniaze!

Ešte by som doporučil sa vyhnúť oblúkom pred tými, ktorí používajú na masáž emulzie z bielych plastových fľaší je to spravidla slovenský Rival alebo časká Emspoma sú to masážne prostiedky na parafínovom základe resp. na ropnom základe a je síce fajn, že ropa je tiež z prírody, ALE ... o niečom svedčí už to, že ich cena sa pohybuje na úrovní cca 4 € (sh!t)! Osobne mám za to, že klient si zaslúži kvalitu prírodných olejov rastlinného pôvodu, ktoré sú preukázatelne omnoho vhodnejšie. Sú šetrnejšie na masáž ľudskej pokožky ako tie vyššie spomínane "ropáky", naviac ju vyživujú rôznymi minerálmi či stopovými prvkami, dajú sa bez problémov miešať s vonnými silicami a pod. Základný "problém"  je pre "niektorých" alebo ako hovorím "tiež masérov" je v tom, že tieto prírodne oleje napr. olivový sú až 3x drahšie ako tie ich emulzie a oni jednoducho klientovi "nedoprajú" kvalitu! Nie sú jednoducho ochotní. Oni si nevážia jeho, ale len jeho peňazí.

Majú len jediný cieľ, vykonať "službu" klientovi s čo najnižšími nákladmi za čo najkratší čas a s čo najväčším ziskom!

A tak sa paradoxne čoraz častejšie stáva, že takíto "o chlp" lacnejší alebo dokonca rovnako "drahí" sú v skutočnosti pre klienta najdrahší a zarábajú na ňom podstatne viac ako tí čo naozaj preferujú kvalitu, nehľadia na nejakú tu minutu hore dole a pod..

Takže aká otázka taká odpoveď, vážení priatelia je to naozaj len na každom z nás, vyberajte... a želám Vám nepreberte ;o)

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -