O maséroch

 

Mnoho povolaných, ale len pár vyvolených!

 

Toto platí do poslednej bodky. Iba pár ľudí v našej republike patrí ku špičke v svojom obore, sú obdarení invenciou, empatiou, schopnosťou sebareflexie aj pokory a majú tiež sociálne cítenie. Sú schopní edukovať svojích klientov resp. organizovane viesť druhých a neustále pracujú na vlastnom sebavzdelávaní.

 

 

Správne delenie masérov:

 

Existujú dobrí a zlí.

Profesionáli alebo diletanti.

Aj ten, ktorý jednému vyhovuje druhému nemusí, treba vyskúšať.

 

Tí najlepší sú väčšinou skvelí, poctiví, pracovití ľudia, ktorí sa dokážu tešiť zo zručnosti svojich kolegov aj vtedy, keď sú im konkurenciou. Navzájom sa rešpektujú a jeden duhého si vážia. Cítiť z nich, čo znamená láska k remeslu.

Druhú, početnejšiu skupinu reprezentujú amorálni jedinci - závistliví, leniví, hlúpi a vo všeobecnosti neschopní ľudia, ktorí nevedia vytvoriť nič s "pridanou hodnotou", ale napriek tomu sa "v brandži" pohybujú. Aby sa presadili často využívajú neférové praktiky. Sú nebezpeční, lebo ich túžba po peniazoch sa v  niektorých prípadoch mení zo služby zákazníkovi až na hazardnú činnosť s jeho zdravím.

 

 

Zlé je delenie masérov podľa kritérií:

 

Cena - je najčastejším vodítkom kvality pri výbere, no žiaľ nie vždy je ten cenníkovo najdrahší aj tým najlepším a platí to tiež naopak! Samozrejme však v zásade platí, že cena odzrkadľuje určitú kvalitu poskytnutej služby.

Chcieť aj nízku cenu aj vysokú kvalitu je hlúposť, za málo peňazí nemožno očakávať veľa muziky.

Ide o VAŠE zdravie! Ak by bol rodziel v pár eurách medzi Trabantom a Mercedesom, tak v čom by všetci jazdili? Kvalitná masáž je dostupný Mercedes pre všetkých.

Kvalita jednoducho niečo stojí, nekvalita stojí na oko menej, ale nakoniec ju zaplatíte draho!

 Päť lacných návštev je určite drahších ako dve, ktoré za to naozaj stoja, Váš ušetrený čas a uštrené bolesti sú ďalší bónus od tých, ktorí vedia, čo robia. Keď potrebujete pomoc od doktora idete radšej k lacnému doktorovi? Ergo - diletanti sú lacní! Za to, že nedokážu lacní maséri pomôcť alebo keď už, tak len na chvíľu si vyinkasujú až príliš veľké peniaze! 

 

Minulosť maséra/ salónu z pohľadu množstva - je na nič!

Už som sa naozaj veľa...veľa krát stretol s tými, ktorí sa odvolávajú na množstvo rokov, ktoré masírujú...na množstvá klientov, ktorých odmasírovali... Kvantita nemusí v žiadnom prípade este znamenať aj kvalitu!

Veď všetci poznáme niekoho...napr. vodiča porfesionála s mnohými rokmi a tisíckami odjazdených km, ale o kvalite jeho jazdy...či o jeho správaní sa k vozidlu...si myslime...ehmmm "to svoje"...a do ním vedeného auta by sme si nesadli, za žiadnu cenu...

 

"Starý masér(ka)" alebo "zabehnutý" salón je/ sú lepší ako nový masér resp. novootvorený salón - úplne neopodsatnené tvrdenie a hlúpe generalizovanie, vždy je treba vyskúšať na vlasnej koži až potom sa vyjadrovať.

Vraví sa, že nová metla dobre metie, ale zožente na našom trhu nozaj dobrú metlu, ktorá dobre metie a dlho vydrží zametať na vysokej úrovni alebo sa ešte nebodaj časom aj zlepšia jej schopnosti! Niekedy si kúpime novú a doma zistime, že tá stará nám vyhovuje viac alebo ju ešte občas využijeme na to, na čo sa hodí viac ako tá nová. Treba mať vždy na pamäti, že skôr alebo neskôr treba tak či tak každú metlu, ba aj tu najlepšiu vymeniť za novú, lebo žiadna nevydrží večne. A hlavne - pri výbere na sebe nežgrľošiť!

 

Či je masírujúci žena alebo muž - u profesionála to nehrá rolu, mal by Vám vedieť pomôcť v rámci svojích možností, je však smozrejmé, že subtilná žena bude mať s mohutne stavaným mužom buď veľa, veľa práce alebo bude nad jej možností.

 

Slepí a slabozrakí maséri sú lepší ako maséri bez zrakového postihu - u profesionála to nehrá rolu. Je to minimálne 50 : 50, ale s pribúdajúcim časom čoraz viac začínam byť presvedčený, že je to presne opačne v prospech vidiacich.

 

Masér s maturitou na strednej zdravotnej škole je lepší ako masér z  trojtýždňového kurzu - poznám príliš veľa opačných prípadov, aby som súhlasil, preto si osobne myslím, že u profesionála to nehrá rolu.

 

Množstvo "papierov" povesných na stene - vôbec za nič neručí! Nejaký papier má spravidla dodávať sebavedomie tým, ktorí ho nemajú a pravdepodobne ani nikdy mať nebudú = zlé služby a nízke ceny.

Je to len oznam s informáciou o tom, že menovaný bol niekde, kde mu nejaký ohraničený čas niekto (koho kvality najčastejšie nepoznáme) podával nejaké myšlienky neurčitým sôsobom. 

Alebo to masér v rukách má alebo nemá, ak má, tak žiaden papier na stene nepotrebuje, ak to nemá dané, tak mu je nejaký papier na stene na... na nič!

 

 

Ďalšie dôležité kritériá:

 

V prvom rade musí byť každý masér na masáž pripravený a to nielen fyzicky, ale tiež psychicky, odborne a so zodpovedajúcim materialovým vybavením.

 

Profesionálne vybavený a upravený priestor - čo by ste očakávali od doktora, ktorý by Vás uvítal v špinavej, tmavej, zatuchnutej  ordinácii s obstarožným nábytkom a vybavením?  

Poriadok u maséra je prvý krok k bezchybne odvedenej službe pre klienta.

 

Profesionálne upravený masér - keby Vas uvítal masér so žuvačkou v ústach, smrdel by po cigaretách, mal by na sebe vyťahané tričko neurčitej farby, tepláky či staré rifle "vybielené" Savom, na nohach vyčaptané "vietnamky", čo Vás napadne ako prvé...??? Ten kto si neváži vlastné zdravie si nebude vážiť ani to Vaše! Idemu iba o to ako z Vás vytiahnuť peniaze, napr. aby mal dosť na svoje cigarety...

Tak ako si viete okamžite vybaviť doktora v bielom plášti, farára v kňažskom rúchu, tak aj masér by mal byť okamžite rozpoznateľný podľa svojho odevu!

 

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -