Občasník

  Hotel Športcentrum Bojnice

 

19.07.2014

V rámci školenia poradcov zdravej výživy a spôsobu života jednej z najlepších spoločnosti nielen na našom trhu som mal možnosť opäť prednášať o súčasnom (ne)zdravom životnom štýle.

Tentoraz som prednášal o neverbálnej komunikácii ľudského tela z hľadiska zdravia. 

Moja prednáška pojednávala o diagnostike človeka pohľadom resp. aké voľným okom pozorovateľné genetické (patologické) predispozície jednotlivca poukazujú na vznik ochorení alebo zdravotných problémov a samozrejme tiež o tom akými spôsobmi či prostriedkami im predchádzať alebo ich zmierňovať.

 

 

 

 

  Veselá akcia k MDD, organizovalo ju MC Slienčko Prievidza v Minigolf clube

 

31.05.2013

Bolo síce trochu chladnejšie a prišla aj nejaká dažďová prehánka, ale nálada bol výborná od začiatku až do konca ;o) Myslím, že si všetci prišli na "svoje". A samozrejme hlavne tí, ktorí sa mi dostali pod ruky! :) 

 

 

  

 

 

  Centrum voľného času Prievidza - Beauty day

 

12.05.2012

Aj mladí ľudia sa zaujímajú o zdravý životný štýl a dokážu zorganizovať peknú akciu ;o)

 

 

 

 

 

 

  Papier

 

18.04.2011

Získal som ďalší "papier". Svoje už dávnejšie získané vedomosti a oprávnenie som znovu "oprášil" a rozhodol som sa ich potlačiť na vyššiu úroveň. Podarilo sa.

 Po absolvovaní zimného školenia, vypracovaniu záverečnej práce a jej následnom obhájení pred komisiou, som získal kvalifikáciu  Trénera II. stupňa v kulturistike, fitnes a silovom trojboji, pod hlavičkou SAKFST. 

 

 

 

  KONGRES - môj druhý, zatiaľ asi nadlho posledný.

 

11.12.2010

Minulý rok bola moja účasť na "kongrese" skôr zvedavosťou na celý jeho priebeh ako reálnym záujmom o obsah, lebo väčšinu z prednášajúcich osôb som už osobne poznal a naozaj som nečakal nejaké zázraky. Naviac som bol už vtedy "varovaný" niektorými učastníkmi predchádzajúceho ročníku (2008) pred "strácaním času" a peňazí niečím "o ničom". Ich slová sa naozaj potvrdili, ba aj moje "očakávania", no ešte viac ako som myslel.

Tento rok som si povedal, ze organizátorom Spoločnosťi masérov Slovenska resp. masérskej škole ZAMAS dám ešte jednu šancu, ale už sa nenechám "obrať" o dva dni času a preto som sa zučastnil (praktickou ukážkou) len nedeľnej časti "kongresu" (05.12.2010). Veď možno som len naposledy nepochopil celý koncept.

Žiaľ naozaj sa z môjho pohľadu nič nezmenilo ani tohto roku. Nevidím teda žiaden racionálny dôvod prečo by som sa mal v ďalšej budúcnosti zúčastňovať nejakého skupinového stretnutia ľudí - síce s krásnym názvom, ale ktoré ma profesne nikam neposunie. Nie je to len môj názor, počul som to opakovane obidva krát z úst viacerých účastníkov a tiež prednášajúcich. Kto chce nech skúsi, ale nielen za mňa: nula bodov!

Podľa mňa je celý "kongres" len vo vstupných priestoroch vybudovaná predajná výstava (trh či skôr jarmok?!) s viac pre masérstvo nepotrebnými vecami ako potrebnými (napr. parfumované sviečky, levanduľou plnené vankúše pre dobrý spánok, obuv Crocs...atď., prosto "kšeft").

  Foto pre lepšiu predstavu...

 

Česť jednej či dvom výnimkám (napr. vraj super masážne oleje v "super natur" kvalite, verím im, ale 100ml za "super" 29.00,-€ či 39.00,- € neboli práve trhákom...). Keď človek prejde celým týmto "koridorom" dostane sa k miestnosti kde sa prevádzajú ukážky masáží s komentárom rôznej úrovne.

Nie všetci prednášajúci boli na prednes dobre pripravení (niektorí tiež adekvátne upravení) a tí ktorí boli, mali často problém sa sústredíť na výkon (ja tiež). Prečo?, lebo boli rovnako ako väčšina radových účastníkov vyrušovaní niekoľkým cca 4 - 5 "ľuďmi", ktorí videokamerami a mobilmi vykonávali videozáznam ich práce...cvakali, blýskali, pobehovali za lepším uhlom záberu... Tí sa jednoducho pokúšali o niečo, čo dosť pripomínalo krádež duševého vlastníctva. Nech to už vykonávali zámerne (aby ušetrili za učasť na kurze) alebo nie, cele to znižovalo  úroveň zážitku pre všetkých, teda okrem nich, samozrejme. (viď foto v galerii) Človek nejaký ten foto záber a blesk samozrejme znesie, ale čoho je moc, toho je príliš. Organizátori im to povolili, ale to som sa napr. ja dozvedel až na "place" v akcii, to tiež o niečom svedčí...

Pre toto a mnohé iné som dospel k rovnakému záveru ako už mnoho ďalších či už prednášajúcich alebo z radov učastníkov z minulých ročníkov - dosť bolo. Škoda času a peňazí.  

 

 

 

  Návštevnosť môjho webu.

 

15.07.2010

Aj keď celé toto tu nerobím pre obdiv, uznanie poteší. Robím veci ako ich vidím a cítim, viem, že nie vždy je to asi správne (ale kto nerobí chyby nech hodí kameňom), alebo správne podľa niektorých ľudí, nedá sa zavďačiť všetkým, to ani nie je môj cieľ. Rád dávam do "pľacu" pár slov do "bitky" :-))) Sem - tam sa niekto zobudí... Nenechávať niektorých ľudí v kľude ma celkom baví :o)
 Jeden bývalý absolvent kurzu mi napísal, že moja stránka je "taká osvetová" :-))) nuž veru ja nemám záujem len niečo skopírovať z internetu a nabáchať to všetko dokopy na svoj web ako poniektorí iní...mne to pripadá neosobné, neprofesionálne a povrchné.
Radšej si stojím za svojimi slovami = názormi. E-maily, ktoré občas dostavám ma utvrdzujú v tom, že to nie je ľahká a priamočiara cesta, ale že je správna. Prvé plody svojej práce zbierem už teraz a hrejú ma pri srdci:

Cca po roku môj web navštívilo a čítalo viac ako 1 900 jedinečných návštevníkov resp. mal viac ako 3 600 vstupov z 26 krajín sveta (SK, USA, A, D, F, I, BEL, CAN, CH, H, PL, SU, CZ, NOR, NL, UK, IRL...) Pre niekoho možno málo, no pre mňa to má zmysel aj keby to bol len jeden. 

 

 

 

  KONGRES - môj prvý.

 

03.12.2009 

V dňoch 28.11. - 29.11.2009 som sa zúčastnil na III. Medzinárodnom kongrese masérov, organizovanom Spoločnosťou masérov Slovenska resp. masérskou školou ZAMAS, ktorý sa konal v Žiline v hoteli Slovakia Inn. Moje dve prednášky spojené s workshopom a vôbec celá akcia bola pre mňa naozaj "jedinečná skúsenosť".

 

 

 

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -