Otázky a odpovede

 

Tak ako sa nedá v nevestinci kúpiť láska, nedá sa v žiadnej masérskej škole kúpiť talent ani manuálna zručnosť. 

Tie skutočné veci v živote jednoducho nie sú na predaj.

 

 

 

Akcie a zľavy na masáže, permanentky vs. zľavy "tiež masérov" 30 - 40%  alebo až 50% ?

 

Ktorý taxikár v najnovšom mercedese Vám dá akciovú zľavu 30%? No predsa ten zlý! Však čo iné mu ostáva, keď ma také super auto a je prázdne? Položme si otázku: "Prečo ho má asi prázdne?" ---› Žeby kvalita jeho služieb? Jeho minulosť? (v čom a ako jazdil pred tým mercedesom?) Ešte je tu možnosť, že sa etabluje na trhu, ale robí to nevhodným spôsobom, lebo si zbytočné popudí voči sebe svoju konkurenciu a to nie je vždy na osoh veci aj keď nie vždy si to každý uvedomuje.

Rovnako je to aj s masérmi, zľava na ľudskú prácu 5 - 10%, maximálne tak 15% je myslím na hranici unosnosti, no dá sa s ňou kalkulovať pri naviazaní si dlhodobejšieho vzťahu s klientom premanentkou na 5 resp. 10 návštev ako "všimné" za okamžitú útratu väčieho objemu financií. 

No akcie typu zaplatíte 4 a piatu masáž máte zadarmo?!? Napríklad pri hodinovej taxe povedzme á 20 € tj. 4 x 20 = 80 : 5 = 16 € za jednu masáž tj. zľava 20%. Klient nad tým zväčša dlho nerozmýšla a "výhodne" kupuje službu. Čas rozmýšľania príde zpravidla až neskôr, keď zistí akú ma hodnotu poskytovaná kvalita (pravdepodobnosť oveľa nižej ceny je vždy viac ako istá)

No niekedy, niektorí klienti radi "mudro zarozmýšľajú", ale ešte zvrátenejšie! Možno, že sú títo ľudia v dnešnej dobe doslova a do písmena "zmagorení" zovšadiaľ sa valiacimi zľavami 30, 40, 50, 60 či viac %, možno nie a sú to len obyčajní hlúpi lakomci schopní každého na svoj úkor vyciciať koľko sa len dá, lebo skúšajú a sú ešte schopní sa spýtať:

"A to mi dáte len 10% zľavu?" 

Je viacero možností ako to celé dopadne, spomeniem aspoň dve:

1. masér "zmäkne" a dá väčšiu zľavu, čím si urobí "medvediu" službu, ktorá sa mu bude donekonečna vracať ako keby len zahadzoval bumerang

2. masér "klientovi" vysvetlí rozdiel medzi cenou ľudskej práce a "nakupnými ošiaľmi" a nechá na ňom ako sa rozhodne (tak som to robil ja)

Ako?  Veď stačí tak málo, najjednoduchšie ako sa to dá, na príklade a samozrejme na danom klientovi!!! Stačilo povedať:

"Predstavme si pán klient, že cena Vašej práce vo vašom zamestnaní je cca 500€ ( 15 000,- Sk) netto, zajtra v práci príde za vami Váš šéf a povie Vám, či by ste mu nedali "akciu" 10% na cenu Vašej práce na najbližšie tri mesiace, lebo si chce v ich priebehu dopriať 10 masáži a potrebuje na to lowe, tj. či by ste teda neboli takí dobrí a nepracovali tie tri mesiace len za 450€ (13 500,- Sk) netto namiesto obvyklých 500€, budete súhlasiť? Alebo mu ponúknete dokonca väčšiu zľavu, napr. 20%?!?" 

Mali by ste vidieť ako rýchlo ľudia "pochopili svoj problém" a aj ich ochotu zľaviť z ceny ich práce! :o))) Rýchlo sa následne delili, ale len do dvoch skupín tí prví, ktorí rozdiel "nechceli chápať" - tí čo hľadali len cenu a nie kvalitu (ich zdravie bolo na rade až po ich peniazoch), tak tí "pochopili" len jedno, že ja sa vyciciavať nedám, otočili sa na päte a viac som ich nevidel (išli hľadať "svojho" hlupáka inam a určite ho časom našli). Nič lepšie ako sa zbaviť nerozumného resp. problematického klienta, ktorého zaujímajú len jeho lowe. ;o) Tí druhí to pochopili celé aj so súvislosťami a spravidla sa stali mojimi klientami.

 Ergo čo si myslím o tých maséroch s úžasnými zľavami? Mňa by hlavne zaujímalo čo si o nich myslia ich "klienti". No v prvom rade si myslim, že neskončia dobre zdravotne oni sami, skôr alebo o niečo neskôr. A v druhom rade si tiež myslím, že ich "klienti", ak ich budú navštevovať pravidelne, neskončia dobre zdravotne či už skôr alebo o niečo neskôr. A naozaj mi verte, že viem o čom tu píšem ;o)))

 

 

PS 1: Ak niekto "dokope" toho druhého ku zľave, možno potom bude spokojný s cenou, no kvalita mu utečie pomedzi prsty. Osobne si myslím, že ak niekomu za jeho prácu "zoberiete" z odmeny 20 - 30... %, jeho "vykon" a lojalita k Vám sa určite neudržia na pôvodnej hodnote, ba naopak myslím si, že klesne o viac ako o tých 20 či 30% a nakoniec poriadne prerobíte, lebo si povie, že Vás "obabral" vlastne opodstatnene a právom, keď Vy jeho on Vás, oko za oko, zub za zub. "Lakomec" vlastne nevedomky dostane "služobníčka" do vojny kto z koho, ktorá je strašne ošemetná a nikdy nemá jednoznačného výťaza resp. keď aj, tak je to len to neslavne známe Pyrrhovo víťazstvo.

 

 PS 2: Ešte ku tým taxikárom, ospravedlňujem sa, ak som sa niektorého dotkol, nebol to zámer ;o) ...i keď trafená hus vždy zagága :o)))

 

 

 

Čo si myslím o kúpeľných masážach?

 

 ... časom doplním ;o)

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -