Ja masáž nepotrebujem...

 

Ja masáž nepotrebujem, mne masáž netreba.

 

 Ja k tomu len toľko, že aj telo nedobytné stane sa časom neodbytné ;o)

 

 Masáž ako taká je nezastupiteľná forma regenerácie a to bez debaty! Aj "kecálkovia", ktorí používajú vetu z nadpisu si podvedome, ba napriek svojím vyhláseniam niektorí aj vedome laicky "pomnú" napr. udreté koleno či ruku, alebo preťažený boľavý chrbát zo športu, prípadne práce. Podvedomie funguje u každého rovnako - ľudský dotyk tíši a lieči!

Ak chce niekto niekoho oklamať nadpisovou frázou, tak jediný koho sa mu podarí oklamať je ON sám!!! Ako by hovoril: "Ja relaxovať nepotrebujem, mne regenerácia netreba."

Návštevu masážneho salónu sa poniektorým darí nejaký čas odsúvať rôznymi výhovorkami typu: "Ja som veľa v záhrade a pracujem okolo rodinného domu." alebo "Ja chodím do fitka, na jógu, na aerobic, veľa bicyklujem...chodím na turistiku...blá, blá, blááá...

 K tomu zas len toľko, že všetky výhovorky sú o fyzickej aktivite, ktorá síce "čistí hlavu", ale NIČÍ TELO!

Všetky vyššie menované a podobné aktivity su tzv. aktívnym oddychom, kdežto masáž je niečo úplne iné, presne o 180° inde - masáž je pasívny oddych!

Podobne ako napr. spánok aj keď pri ňom regeneračné procesy fungujú predsa len o čosi inak. Nevraviac o tom, že za dostatočnú regeneračnú dávku považujeme spánok trvajúci 6 - 8 hodín. Viacerí oponenti sa hneď ozvú ---› "Mne stačia aj 4 hoďky :o) " Áno aj štyri stačia ---› na fyzično a aj to zas len do času, ale psychika potrebuje na "duševnú očistu (hygienu)" aspoň tých 6 hodín! A kto ich telu nedopraje nech sa nediví zdravotným problémom, pretože tie majú spúšťače v psychike človeka a už sa môžeme krútiť dokola... Tí ktorí neuvedomia dostatočne včas potrebu vlastnej revitalizácie sa spravidla svojej prvej regeneračnej masáže ani nedožijú... resp. sa dožijú omnoho menej ako by sa mohli.

 

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -