Tehotenská masáž

 

Gravidita vraj vylučuje masáž resp. že vraj tehotná žena sa nemá masírovať.

Nezmysel, úplne naopak, masáž v tehotenstve je žiaduca, pre tehotnú ženu s boľavým chrbátom alebo nohami, najčastejšie aj aj, je masáž priam požehnaním...a je úplne na mieste! :-)

Práve masážou som zmiernil rôzne telesné (aj duševné) bolesti už mnohým tehotným ženám a chcem takto pomáhať naďalej a ďalším, lebo im pomáham zvlášť rád.

Samozrejme nie som sám, čo takto pomáha, ale pravdou je, že len minimum masérov(-iek), naozaj vie "ako ísť na tehotnú" s masážou.

Ešte raz - masáž tehotnej ženy je OK, ona nemá chorobu, ona je fyziologicky predurčená byť matkou. Čo už OK nie je, je "umenie" niektorych masérov/-iek. Preto v prípade tehotnej klientky je treba byť veľmi opatrný vo výbere a pokiaľ sa dá je potrebé vopred získať referencie o zručnosti resp. skusenostiach maséra či masérky s tehotnými ženami.

                                                        

 Osobne mám celkom pestré skusenosti v tomto smere....dvojvaječné tehotenstvo, starorodičky, obrátený plod...všetko sa dá zvládnuť ešte aj týždeň pred termínom pôrodu...ak je dôvera na oboch stranách. Osobne sa vždy snažím o maximum ústretovosti voči klientke.

 

Viem si poradiť tak, aby mala tehotná pohodlie a aj babätko aby sa cítilo bezpečne a komfortne...masáž vykonám v sede alebo v ľahu na boku, tak aby bola zachovaná "úľavová poloha". Masáž môže byť klasická olejová na holé telo alebo aj bez vyzliekania odevu - shiatsu masáž. 

Žiaľ aj k nám už dorazila jedna, podľa mňa zcestná alebo minimálne veľmi...hmmm veľmi zvláštna vlna masáží tehotných a to priamo masáže holého bruška nastávajúcej maminy!

Ja osobne sa pri masáži sám od seba nikdy nevenujem resp. nedotýkam bruška tehotnej klientky a ani ju o to nežiadam. Myslim si, ze dotykať sa "svojho bruška" je natoľko intímna záležitosť, ze je iba výsostnou výsadou matky a jej najbližších, ktorým to dovolí.

Vždy sa snažím dopriať klientke a jej babätku peknú relaxačnú chvíľku a v mojej masérničke pre nich urobiť aspoň na krátky čas malý ostrovček pohody a kľudu.

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -